Kitaplar Öne Çıkan Kitaplar

Anka Kuşunun Çağrısı, Bengü Aydoğdu

Yazan Contessa

Minel ve Yağmur Facebook üzerinden tanışırlar. Aralarındaki dostluk ve aşk sayesinde ruhâni bir yolculuk başlar. Özgün adı A Course in Miracles olan Mucizeler Kursu‘nun metafiziğinin temelinde yaşama, dünyaya, kişisel sorunlara ve ruhâniyete mercek tutarlar. İki kişi arasında geçen diyaloglarda ve duygusal oluşumlarda hakikat, gerçeklik, illüzyon, bilim, felsefe, ruhâniyet ve aşk konuları işlenirken derin bir öğrenim durumu sağlanır.

Mucizeler Kursu’nun ana teması:
Gördüğüm dünya düşüncelerimi belirlemiyor; ben düşüncelerimle dünyayı belirliyorum. Bundandır ki kurs, “Dünyayı değiştirmeye çalışma, dünya hakkındaki düşüncelerini değiştir” der. Bu, sebep-sonuç ilişkisinin tersine çevrilmesidir, dolayısıyla dünyanın düşünüşünün tersine çevrilmesidir. Mucizeler Kursu ile yola çıkan kimse kendinden vazgeçmeye hazırdır. Yolun sonunda feragât ettiklerinin yerine bulacağı hazine her şeye değer. Hallac-ı Mansur misali, “Ben Tanrı‘nın bir parçasıyım” diyerek gerçek benliğine uyanır kursu doğru uygulayan öğrencisi…

Pek az kişi zihninin zenginliğini keşfederek kendini saçma sapan dünyanın döngüsünden çekip sonsuzluğa çevirmiş gözlerini ve kalbini. İnsanlar gelip gider hayatımızda. Olaylar, iyisi de kötüsü de, etkileşim yaratıp yok olurlar. Tıpkı kuantum fizikte anlatılan quantların boşluğun içinde bir an kendiliğinden varolup yokolmaları gibi. Nerden gelirler nereye giderler, kimse bilmez.

Mucizeler Kursu ne bir din ne de spiritüel bir öğretidir. Kurs, zihnin arınmasını tetikleyen ve yanılgıları düzelten bir dönüşüm yoludur. Gerçeğin yeryüzüne tezahür etmesinin yolları sayısız ve sınırsızdır. Mucizeler Kursu bu yollardan biridir ve tüm kavramların ve terimlerin ötesinde olan tek gerçeğe varılmasını sağlayan evrensel bir iletidir.